(4,88) Quinny Zapp Flex Plus · Nastał czas na lekkie wózki 3w1: do samolotu, do fotelika i do gondoli

Spacerówka Quinny Zapp Flex Plus

Spacerówka Zapp Flex Plus

Quinny Zapp Flex Plus 

Quinny Zapp Flex to następca legendarnych modeli Xtra. Wózek miał oficjalną inaugurację  na targach kieleckich 2018. Od premiery zyskał liczne grono zwolenników i … nabywców, czyli naturalnych użytkowników,  stąd już po kilku miesiącach możliwa jest jego klasyfikacja w rankingu wózków.
Ceny wózka Zapp Flex nie są niskie, ale jest to produkt dopracowany i nowatorski, a dodatkowo może być używany praktycznie od urodzenia dziecka  do końca czasu „wózkowego”, co realnie znacznie zmniejsza wydatki. Za samą spacerówkę zapłacimy około 1350 zł,  wózek 2w1 z miękką gondolą Cocoon – 1700 zł,  2w1 z gondolą Lux – 2000 zł, a 3w1 z z fotelikiem Maxi Cosi Cabrio 2500 zł.

Kolory wózka spacerowego

Kolory wózka z gondolą

Zapp Flex Plus oferuje paletę pięknie skomp0onowanych  modnych zestawów  kolorów w sumie jest ich 12. Dodatkowo w spzredaży jest nowatorska awangardowa kolekcja znanej designerki Rachel Zoe.

Sam wózek przypomina nieco niektóre modele Bugaboo, tylko jest  – bagatela – minimum dwa razy tańszy.

Quinny Zapp Flex Plus 3w1

Quinny Zapp Flex Plus 3w1

Funkcje i możliwości Zapp Flex Plus
Pojazd jest niezwykle kompaktowy, lekki, stworzony dla aktywnych, często podróżujących samolotem rodziców. Zapp Flex  w wersji Plus daje możliwość stworzenia praktycznego systemu podróżnego z gondolą i fotelikiem 3w1 – odpowiedniego już dla noworodka. Dwa rodzaje gondol: lekka, sztywna gondola lux i miękka gondola Cocoon powodują, że wybór dla noworodka i dla starszego dziecka jest ułatwiony.

Do jego głównych atutów należą wyśmienite, mimo małych kół, właściwości jezdne. Wózek dobrze amortyzuje nierówności, stelaż elastycznie  pracuje i pod wpływem nacisku leciutko się ugina, co gwarantuje płynną jazdę i łatwe prowadzenie. Bardzo niewielkie kółka z gumy – około 20 cm średnicy – zaskakująco dobrze radzą sobie na nierównych wyboistych nawierzchniach dzięki temu, że są szerokie, co wpływa pozytywnie na niwelowanie różnych nierówności.

Mały mankamentem jest, że pełna raczka rączka nie ma możliwości  regulacji wysokości – znajduje się na stałym poziomie 103 cm. Jednak w użytkowaniu jest wygodna, a przy składaniu „łamie” się w środku. Odnośnie składania – niektóre klientki narzekają na to, że  wózka nie można złożyć jedną ręką. Naszym zdaniem jest to naturalny koszt skomplikowanej konstrukcji wózka, która musi uwzględnić montaż spacerówki gondoli i fotelika.

Wózek można złożyć w jednej części, gdy siedzisko jest wpięte przodem do kierunku jazdy. Można także oddzielić siedzisko od ramy i złożyć wózek w dwóch częściach. Wózek wygląda na lekki, tak też się prowadzi, ale w rzeczywistości swoje waży: sam stelaż – 8.8 kg , a spacerówka około 10 kg.

W związku z tym pojawiły się zarzuty, że w porównaniu z konkurencyjnymi modelami są to osiągi nierewelacyjne. Należy jednak pamiętać, że bardzo mało wózków schodzi poniżej granicy 10 kg w wersji spacerowej, a jeśli już, to są to klasyczne parasolki lub bardzo ograniczonej w funkcjach spacerówki lub wózki tak „wyżyłowane” wagowo, że skutkuje to zmniejszeniem oferowanych możliwości.

Wymiary Quinny Zapp Flex Plus

rozłożony: wys. x szer. x dł. : 103cm x 60cm x86 cm

złożony: wys. x szer. x dł : 40cm x 46cm x85 cm

Hamulec znajduje się pomiędzy tylnymi kołami, czerwony przycisk uruchamia blokadę, drugi, szary, umieszczony po lewej stronie zwalnia hamulec. Oba pedały aktywuje się poprzez nadepnięcie.

Kubełkowe siedzisko można wpiąć przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Mamy mają do dyspozycji 3 standardowe ustawienia: pozycję leżącą, półleżącą i siedzącą.

Ważne: siedzenie spacerowe rozkładane na płasko.

Budka nie posiada okienka do obserwacji maluszka.

Ogólnie bardzo istotną obserwacją jest też fakt, że użytkownicy bardzo chwalą prostą, wręcz intuicyjną, obsługę wózka.

W zestawie podstawowym jako spacerówka : stelaż, siedzisko, budka, osłona przeciwdeszczowa, adapter do fotelika samochodowego oraz niewielki kosz na zakupy

W opcji :

  • śpiworek
  • parasol
  • torba na akcesoria
  • uchwyt na kubek
  • gondola Lux
  • miękka gondolka Cocoon
  • foteliki Maxi Cosi
  • wkład do siedziska
  • pałąk
  • moskitiera

Podstawowy  Zapp Flex  bez plusa różni sią od omawianego modelu głównie mniejszymi kołami -około 15 cm średnicy i  brakiem pełnej rączki.

Czas oczekiwania – bardzo krótki – najdłużej 7 dni, najczęściej jeszcze krócej.

Dodaj Komentarz

Translator

Maxi Cosi - 10%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 10%

Recenzje i komentarze klientów


css.php