(3,48) Maxi Cosi Opal forum · Zapewnia podstawowe bezpieczeństwo, ale z toksyczności niestety dwója

Bebe Confort Opal opinie

Maxi Cosi Opal

Foteliki 0-18 kg

Cena

Jak na dosyć leciwą konstrukcję i zaledwie dostateczne wyniki testów zderzeniowych fotelik jest stosunkowo drogi, bo zapłacimy za niego ok 850 zł.

Kupony

Ceny fotelików Maxi Cosi Opal są niestety wysokie i na wyjątkowo wyrównanym poziomie u przeważającej ilości sprzedawców, dlatego polecamy kupony rabatowe oferowane przez niektóre sklepy . Wówczas ceny mogą ulec znacznej redukcji nawet do 10%. Warto poszukać tańszych ofert korzystając z poniższego cennika lub linku

Foteliki Maxi Cosi – aktualne ceny Kupon rabatowy Maxi Cosi Opal

Ranking

Z uwagi na niewielką popularność i dostateczne wyniki testów ADAC fotel zajmuje przeciętne miejsce w rankingu.

Ranking fotelików 0-18 kg

Przedział wagowy/wiekowy/wzrostowy

  • 0-18 kg
  • od urodzenia do ok.3,5 lat

Montaż:

  • Tyłem do kierunku jazdy –  0-13 kg
  • Przodem do kierunku jazdy – 13-18 kg

Zalety i funkcje

MAxi Cosi Opal opinie

MAxi Cosi Opal

Maxi Cosi Opal to uniwersalny fotelik przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 0-18 kg.  Za zaletę produktu bez dwóch zdań można uznać innowacyjną obrotową bazę, która pozwala na łatwe usadowienie dziecka w siedzisku. Dzięki niej Opal może być ustawiony przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowym udogodnieniem, jakie zapewnia baza, jest możliwość zmiany nachylenia.
Opal jest fotelikiem mocowanym za pomocą pasów samochodowych , który rośnie wraz z dzieckiem. Ma możliwość regulacji zarówno na szerokość (w okolicy ramion) jak i na wysokości (regulacja zagłówka) oraz wyposażony jest we wkładkę redukcyjną dla niemowlaka.

Wady
Przechodząc jednak do mankamentów produktu to przede wszystkim dużym minusem jest jego spora waga – 11 kg, no i oczywiście bardzo wygórowana cena (ok 850 zł). Trochę niezrozumiały jest tak wysoki koszt tego modelu zwłaszcza, że poziom bezpieczeństwa jaki zapewnia jest tylko dostateczny (ADAC – ocena 3) a poziom zawartych w nim toksycznych substancji jest znacznie za wysoki (ADAC – ocena 2).

Wadami modelu są też boga kolorystyka i dosyć leciwa konstrukcja fotelika, model kilka lat temu sprzedawany był pod marką Bebe Confort.

Dane techniczne:

Konkurencja

Besafe Izi Plus, Britax First Class Plus,

 

Dodaj Komentarz

Translator

Recenzje i komentarze klientów


css.php