Espiro Next (4,92) · czyżby miał zdetronizować legendarne Lupo?

Espiro Next 2017

Wózki Espiro

Dla nikogo  tajemnicą nie jest, że marki Espiro i Baby Design mają jednego producenta. Od lat utarło się, że linia Espiro to głównie foteliki i lekkie wózki spacerowe, Baby Design natomiast w ofercie  mają także bardzo popularne wózki wielofunkcyjne takie jak Lupo, Lupo Comfort, Husky i Dotty.
W ofercie 2017 producent postanowił jednak trochę namieszać i w Espiro pojawił się nowy wózek 2w1 Next. Model występuje w liniach kolorystycznych: Standardowej, Avenue i Manhattan.
To zupełnie nowy wózkowy standard, w każdym calu Next’a wyraźnie widać staranność i dokładność jego projektantów. Model jest bardzo dobrze przemyślany, cechuje go nowoczesna estetyka, solidne wykonanie i wysokiej jakości materiały (z filtrem UV 50), a także łatwa obsługa i prowadzenie.
Patrząc na Next’a można pokusić się o stwierdzenie, że ma on predyspozycje by znaleźć się o półkę wyżej jeśli chodzi o klasę wózków. Znacznie bliżej mu do renomowanego X-landera X-Move niż do Lupo.
Przewaga wózka Next nad Lupo leży w :

 • lepszych materiałach (UV 50)
 • bardziej nowoczesnej estetyce
 • powiększanych praktycznych budkach w spacerówce  i w gondoli
 • innowacyjnej regulowanej wentylacji w gondolce
 • wygodnej regulacji zagłówka w gondoli (dzięki plastikowemu dnu gondoli)
 • lepszych warunkach jezdnych (bardziej skrętny)
  Główne zalety:

 • łatwe i ergonomiczne wpięcie i wypięcie gondoli i spacerówki
 • Gondolka z regulacja oparcia i wentylacji
 • relatywnie – jak na wózek 2w1 – kompaktowa konstrukcja
 • przedłużana budka w gondoli i spacerówce
 • ponadprzeciętna estetyka
 • ergonomiczny hamulec zwalniany podbiciem stopy

Żaden wózek nie jest jednak pozbawiony wad i Next nie jest wyjątkiem. Do jego mankamentów zaliczyć można mało praktyczny sposób zwalniania hamulca (górna stroną stopy), który może brudzić czy nawet niszczyć obuwie osoby prowadzącej wózek. Malutki minus należy się również za dość wysoką cenę (ok 2300 zł za 2w1), to jednak jesteśmy w stanie wybaczyć, gdyż z wyższą jakością i nowoczesnymi rozwiązaniami zawsze wiąże się wyższa cena.

Do standardowych cech wózka Next należą: pompowane koła, miękka amortyzacja, regulowane siedzisko spacerowe  ustawiane w obu kierunkach i możliwość stworzenia praktycznych zestawów travel  system  z fotelikami: Maxi Cosi, Cybex, Besafe i Baby Design, (za pomocą odpowiednich adapterów dostępnych oddzielnie). Waga wózka w wersji spacerowej mieści się w granicach normy – 14,3 kg.
Podsumowując Next może okazać się strzałem w dziesiątkę i zagrozić pozycji legendarnych Lupo, Dotty czy Husky, teraz pozostaje tylko czekać na opinie klientów.

Na koniec poważny mankament: długie oczekiwanie – ponad 2 miesiące na wersje Avenue i Manhattan

 

Jedna odpowiedź do “Espiro Next (4,92) · czyżby miał zdetronizować legendarne Lupo?”

 1. asiam pisze:

  Zakupiłam Espiro next w czerwcu 2017 i jestem niesamowicie zadowolona z wyboru. Wózek jest piekny, prowadzi się bardzo lekko i jest super skrętny. Moje dziecko spi w nim w ciagu dnia i czesto przewożę go z pokoju do pokoju i nie ma ze skrętnoscia najmniejszego problemu. Super sprawdza się na nierównosciach dzięki amortyzacji. Z czystym sumieniem go polecam. Kupiłam go w sklepie kiki w Nowym Sączu za 1900zł!!!! Super przydatna okazała sie regulacja dna gondoli (moje dziecko ulewa i po karmieniu ukladam go w wózku pod lekkim skosem).

Trackbacks/Pingbacks


Dodaj Komentarz

Translator

Maxi Cosi - 10%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 10%

Recenzje i komentarze klientów


css.php