Jakie foteliki najlepsze?

Jakie foteliki samochodowe najlepsze ?

foteliki samochodowe

Foteliki Samochodowe

Foteliki samochodowe  stały się w dobie powszechnej motoryzacji  niezbędne w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecku. Małe, delikatny maluszek jest szczególnie narażony w razie wystąpienia kolizji drogowej. Ochrona stworzona przez dobry fotelik może być czynnikiem decydującym o jego zdrowiu i życiu. Nie jest naszym celem straszenie kogokolwiek, ale rozsądek i przezorność są w tej kwestii kluczowe. Nie każdy  musi być przecież Kubicą, a dziecko jest naszym największym szczęściem.
Ważną kwestią jest też obowiązek prawny nałożony na kierowców, wiec warto poznać foteliki samochodowe przepisy.

Pamiętajmy, że najlepszą ochroną dziecka jest nasza roztropna i bezpieczna jazda – z odpowiednim „marginesem”  bezpieczeństwa i bez niepotrzebnej rywalizacji na drodze.

Foteliki samochodowe najwygodniej jest  podzielić wg 3 podstawowych kryteriów wagowych :   0-13 kg (od urodzenia do 10 miesięcy),  9-18 kg (od 9 miesięcy do 3 lat) i  15-36 kg (od 3,5 roku do około 12 lat). Uzupełnieniem oferty są siedziska uniwersalne łączące  dwie kategorie wagowe.

Fotelików, odwróconych tyłem do kierunku jazdy tzw. RWF, nigdy nie wolno używać na przednim siedzeniu pasażera wyposażonym w aktywną poduszkę powietrzną.

Fotelik samochodowy może być mocowany tradycyjnie za pomocą pasów samochodowych  lub w przypadku lepszych ( czytaj bezpieczniejszych )  i droższych fotelików  za pomocą systemu ISOFIX ( uchwytów montowanych w nadwoziu samochodu) , co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Foteliki samochodowe 0-13 kg (od urodzenia do 10 miesięcy).
Foteliki 0-13 kg

Foteliki 0-13 kg

Najmniejsze dziecko jest, siłą rzeczy, najbardziej delikatne i wrażliwe na niewielkie nawet uderzenia i urazy. Fotelik  0-13 kg ,  ma w tym okresie życia  fundamentalną funkcję do spełnienia, gdyż kręgosłup malucha jest jeszcze bardzo miękki i plastyczny. Siedziska te nazywane są czasem nosidełkami, gdyż i taką funkcję spełniają. Ostatnio za najbezpieczniejszy w testach fotelików ADAC został uznany model Cybex Aton. Najlepszy  jest zestaw z bazą isofix, dodatkowo usztywniającą położenie fotelika w samochodzie. Właśnie nosidełka z baząmi zapewniają  najlepsze parametry bezpieczeństwa i najlepiej wypadają w testach.

Ranking fotelików  0-13 kg pozwoli wybrać najlepsze modele w tej kategorii. Warto poznać też  opinie o nich.
Nosidełka można też wpiąć  w stelaż wózka wielofunkcyjnego 3w1 bez konieczności wyjmowania dziecka z fotelika, co w zmotoryzowanych czasach jest nie do przecenienia.

 
Foteliki samochodowe 9-18 kg (od 9 miesięcy do 3 – 4 lat).

foteliki 9-18 kg

Foteliki 9-18 kg

Foteliki te są relatywnie długo używane w czasie, gdy dziecko potrzebuje ponadprzeciętnej ochrony. Ich roztropny wybór jest więc równie ważny jak siedziska dla najmniejszego dziecka. W ostatnich testach ADAC  najbezpieczniejsze były Kiddy Phoenixfix Pro, Cybex Juno-fix i Chicco X-Pace.

 

Foteliki 15-36 kg (od 3,5 roku do około 12 lat) 
Fotelik 15-36

Fotelik 15-36

Siedziska dla starszych dzieci, nie wymagają tak pełnej ochrony, ale i tutaj system isofix pomaga, gdyż zwiększa stabilność fotelika w samochodzie.

Oprócz tego  dostępne są również foteliki uniwersalne : 0-18 kg, 9-25 kg i 9-36 kg , które łaczą dwie kategorie wagowe, co jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

W niedługim czasie przedstawimy Państwu pełny poradnik dotyczący wyboru fotelika samochodowego dla każdej grupy wiekowej.

Translator

Recenzje i komentarze klientów


css.php