Kiddy Evolution Pro 2 (4.3) · fotelik 0-13 kg z nowatorską funkcją regulacji na płasko

Kiddy Evolution Pro 2 IsofixKiddy Evolution Pro 2 Isofix Cena tego fotelika 0-13 kg oscyluje w granicach 800 zł.  To dużo, ale model otrzymał w testach Adac 4 gwiazdki i jest jednym z najbezpieczniejszych w swojej grupie wagowej. Jest też z najmłodszych modeli tej znanej niemieckiej firmy. Powoli znajduje uznanie klientów dzięki bardzo dobrym wynikom w rankingach.
Poważną przesłanką pomocną przy projektowaniu konstrukcji opiniowanego nosidełka była  pewna ważna obserwacja statystyczna. Otóż  zmierzono czas przebywania dziecka w foteliku samochodowym 0-13 kg w zależności od sposobu jego użytkowania . Wyniki były – na pierwszy rzut oka  – nieco zaskakujące. Okazało się, że w aucie  maluch przebywa tylko 12 % całkowitego czasu użytkowania tego fotelika, w  nosidełku przy przenoszeniu z miejsca na miejsce 8%, a aż 80 % dziecko przebywa w  tym fotelu na stelażu wózka. Nasuwają się dwa wnioski: po pierwsze wydaje się, ze rodzice nadużywają tego   sposobu przewożenia tak małego dziecka , gdyż znacznie zdrowsza jest w tej fazie życia całkowicie płaska gondola, do czego zresztą zachęcamy rodziców. Po drugie kapitalnego znaczenia nabiera taka konstrukcja fotelika 0-13, która minimalizowałaby możliwy  niekorzystny wpływ zbyt długiego przebywania  w nie w pełni wyprostowanej pozycji na miękki kręgosłup noworodka.

To właśnie Kiddy Evolution jest odpowiedzią na ten problem. Ma możliwość regulacji swojego kształtu na stelażu wózka i praktycznie prostuje się do  pozycji leżącej, co czyni go znakomitym zamiennikiem dla gondoli.  Jest też 4 cm dłuższy niż Maxi Cosi CabrioFix , co oznacza dłuższe użytkowania. o około 3-4 miesiące w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Nosidełko posiada też funkcja kołysania.

Następnym plusem jest zwiększenie komfortu dziecka dzięki  opatentowanemu systemowi  kratownicy umożliwiającemu dodatkową wentylację fotelika.

Cena fotelika w zestawie 3w1 lub 4 w1 to dodatkowa oszczędność rzędu 20%.
Naprawdę polecamy

Jedna odpowiedź do “Kiddy Evolution Pro 2 (4.3) · fotelik 0-13 kg z nowatorską funkcją regulacji na płasko”

  1. anna.p pisze:

    Posiadamy fotelik Kiddy evolution pro2, pewnie jest bezpieczny, napewno jest ładny, drogi i znienawidzony przez moje dziecko. Nie chce zwalać że jest niewygodny, bo nie moge tego stwierdzić 100%, napewno jest w nim mało swobody i miejsca. Córka ma 9mieś i prawie 9kg i stópki jej „wychodzą” na fotel samochodowy.
    Weźcie pod uwage wygode bo inaczej Wasz Maluch uniemożliwi wyjazdy swoimi awanturami. Tak jak to jest u nas.

Trackbacks/Pingbacks


Dodaj Komentarz

Translator

Maxi Cosi - 10%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 10%

Recenzje i komentarze klientów


css.php