(4.19) Britax Roemer Trifix – i-Size opinie 8-20 kg – ekstraklasa w dziedzinie innowacji wśród fotelików

Britax Romer Trifix opinie

Nowatorski fotelik Britax Trifix i-Size

Britax Roemer Trifix i-Size Kolory fotelika

Przedział wagowy/wzrostowy/wiekowy

Waga dziecka : 8-20kg
Wiek: od 6 miesięcy do 4-ego roku życia
Wzrost: dla dzieci mierzących od 76 -105 cm.

Cena
Jest wygórowana – około 1450 zł, ale  znajdziecie Państwo sklepy, gdzie dzięki konkurencyjnej ofercie zapłacicie zań poniżej 1400 zł. W zamian otrzymujemy wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki niebanalnym i nowatorskim technologiom, o których można przeczytać poniżej.

Ceny fotelików Britax/Roemer są wysokie i niestety bardzo stabilne, dlatego polecamy kupony rabatowe oferowane przez niektóre sklepy. Wtedy powyższe ceny mogą ulec znacznej redukcji. Warto poszukać korzystając z poniższego cennika.

Britax Romer aktualny cennik Kupon Rabatowy Britax Trifix i-size

Oczywiście każdy potencjalny nabywca zapyta – dlaczego właśnie ten fotelik? Przy tej cenie nie wystarczy wspomnieć, że jest bardzo znany i ceniony przez rodziców, ma obszerne siedzisko, a w dodatku dobrze wypada w testach zderzeniowych – otrzymał, na przykład, cztery gwiazdki od ADAC.

Britax Roemer Trifix opinie

Britax Roemer Trifix 2019

Ranking

Bardzo dobra ocena z bezpieczeństwa niweluje inne, mniej pozytywnie, ocenione kryteria. Dzięki temu w rankingu fotelików 9-18 kg wysoko.

Ranking Fotelików 9-18 kg

Testy ADAC – średnia wiarygodność
Tutaj – dla otrzeźwienia – ważna dygresja. Trzeba pamiętać, że wiarygodność ADAC  niemieckiej organizacji motoryzacyjnej  bardzo nadszarpnęło w ostatnich latach  „niezauważenie”, że analiza spalin samochodów Volkswagena, sugerująca wyjątkową ich czystość i ekologiczność, jest, delikatnie mówiąc, nierealna.  W rzeczywistości było dokładnie odwrotnie – liderzy światowej ekologii byli w tym przypadku jednymi z największych trucicieli.  Równie kompromitujące organizację Adac były oszustwa przy wyborze „najlepszego” samochodu w 2014 . Fakt preferowania od lat niemieckich fotelików kosztem produktów z innych krajów jest również  bardzo widoczny i daje dużo do myślenia o obiektywizmie tych testów.

Zalety

Wracając do fotelika Trifix – za takie pieniądze należy oczekiwać  realnego zwiększenia bezpieczeństwa dziecka w samochodzie  i naszym zdaniem produkt ten czyni zadość tym wymaganiom. Ale po kolei.

System isofix stał się współcześnie standardem, który zwiększa stabilność fotelika poprzez sztywne i pewne połączenie z karoserią samochodu , a co równie istotne używanie tego sytemu bardzo ułatwia montaż fotelika i zwiększa odsetek poprawnie zamontowanych fotelików. Z isofixem  96% montowań było poprawnych, bez tego systemu tylko 30%. Czyli, nieco upraszczając, isofix zapewnia prawidłowy montaż fotelika w samochodzie  – nawet w przypadku osób wyjątkowo niezdolnych technicznie i manualnie.

Wspominamy o tym  tak obszernie przy okazji fotelika Britax Romer, gdyż to właśnie ta firma w 1997 roku była pionierem  we wdrażaniu systemu isofix. Uczyniła to tak skutecznie, że po kilku latach isofix pomysł stał się międzynarodowym standardem

W omawianym foteliku poczyniono kolejny krok do przodu w doskonaleniu tego systemu, co marketingowo nazwano systemem isofix plus. Składają się nań zaczepy standardowe isofix, system Pivot Link oraz pas V-Tether z dwoma punktami zaczepienia.

Sam pas mocujący V-tether – jak sama nazwa wskazuje – wiąże fotelik z oparciem poprzez dwa punkty zaczepienia, co zapobiega obracaniu się fotelika. Dodatkowa zaletą tegoipasa jest to, że w trakcie kolizji pochłania w pewnym stopniu energię zderzenia dzięki czterem punktom spowalniającym. Szwy pasa rozrywają się stopniowo dzięki specjalnym przeszyciom, wydłużając jednocześnie pas mocujący u góry, co zmniejsza ewentualne przeciążania, na które narażony jest odcinek szyjny dziecka.

Teraz czas na Pivot Link. Jak świetnie ilustruje to filmik pierwszy ruch fotelika po uderzeniu następuje ku dołowi. W ten sposób pierwotna energia uderzenia jest rozładowywana w bezpieczniejszy – tzn. bardziej kontrolowalny – sposób. To zapobiega ruchowi fotelika z dzieckiem do przodu w pierwszych ułamkach sekundy po zderzeniu, co z kolei zapobiega uderzeniu dziecka o elementy wnętrza pojazdu np przednie fotele samochodu. A sam ruch do przodu nie jest tak gwałtowny i destrukcyjny

Innowacyjny SI-PAD.

Być może najbardziej twórczy pomysł tego fotelika. Specjalnie zaprojektowane, wysoce absorbujące wkładki umieszczone między skorupą fotelika a styropianem siedziska. Dzięki swoim cechom stanowią rodzaj ruchomej zapory i zasłony, która w momencie uderzenia przesuwa sią tak, aby zapobiec kontaktowi ciała dziecka z drzwiami samochodu. Dziecko znajduje się w swoistym bezpiecznym kokonie.

 Inne zalety fotelika: obszerne siedzisko, regulowany zagłówek chroniący głowę przy uderzeniach bocznych.

Ochrona przy zderzeniach bocznych Side Impact Inside – czyli Sict

Dodaj Komentarz

Translator

Bebetto - 30%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 30%

Recenzje i komentarze klientów


css.php