(4,32) Cybex Sirona opinie – duża paleta możliwości i bezpieczeństwa

Cybex Sirona opinie

Cybex Sirona 2019

Cybex Sirona Kolory fotelika 2019

Ceny
Ceny wysokie od 1600 -2000 zł, ale jest produkt z najwyższej półki.
Wersja Sirona Q i-size kosztuje około 1950 zł, a S-isize około 1730 zł
Czas oczekiwania na dostawę – około 14 dni.

Cena relatywnie wysoka i na jednym poziomie u większości sprzedawców, dlatego polecamy kupony rabatowe oferowane przez niektóre sklepy. Wtedy powyższe ceny mogą ulec znacznej redukcji. Warto poszukać, korzystając z poniższych linków.

Foteliki Cybex aktualne ceny Kupon rabatowy Cybex Sirona

Dostępne modele

Różnorodność możliwości Sirony – flagowego fotelika Cybexa – przyprawia o zawrót głowy, aby się nie pogubić postaraliśmy się uporządkować w niniejszym artykule  wszystkie kolejne modele przedstawiając ich zalety, opcje i przewagi w stosunku do konkurencji, no i … niewielkie wady, bo niestety nie ma fotelików idealnych.
Wersja podstawowa
Funkcje fotelika Cybex Sirona
Fotelik dla dzieci o wadze od 0 do 18 kg, w wersji podstawowej oferuje możliwość przewożenia dziecka tyłem i przodem do kierunku jazdy z dodatkową osłoną tułowia. Posiada zintegrowaną bazę isofix. Niektóre crash testy wykazują, że w stosunku do fotelików montowanych za pomocą pasów  Sirona  redukuje ryzyko obrażeń nawet o  80%.
Jednak takie rozwiązanie ma też wadę, gdyż starsze dzieci

Cybex Sirona opinie

Cybex Sirona – pozycja środkowa do wyjęcia dziecka

bardzo niechętnie jeżdżą w osłonie tułowia zgodnie z kierunkiem jazdy  i zdecydowanie preferują pasy. Firma Cybex zauważyła ten mankament i w ostatnich modelach Q i-size i S i-size wprowadziła opcję z pasami przy jeździe zgodnie z kierunkiem jazdy. Jak widać pogodzenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy wcale nie jest takie łatwe, a naszym zdaniem często niemożliwe.
Ergonomiczny mechanizm  zapewniający obrót o pełne 360 stopni i dowolne ustawienie fotelika na postoju, znakomicie pomaga mamie i tacie przy tak powtarzalnej  czynności jak umieszczanie i wyciągania maluszka z samochodu oraz dociągania pasów.
Sam fotelik jest montowany w samochodzie za pomocą systemu isofix, czyli specjalnym zaczepom, które łączą się „na sztywno” z karoserią  samochodu.

Sirona tyłem do kierunku jazdy

Sirona tyłem do kierunku jazdy

Dodatkowa noga antyprzechyłowa zapewnia stabilność i uniezależnia całkowicie od modelu samochodu, gdyż nie wszystkie auta mają mocowanie top-tether stabilizujące fotelik od góry i zapobiegające przechyłom. Jest to rozwiązanie zdecydowanie wyróżniające ten model fotelika od konkurencji, gdzie nie zawsze takie rozwiązanie występuje – np. doskonały , skądinąd, fotelik obrotowy Britax Romer Dualfix jej nie posiada.
Specjalnie zaprojektowana baza fotelika umożliwia przejęcie siły uderzenia z przodu dzięki odpowiedniej konstrukcji samej podstawy siedziska.  Siła uderzenia bocznego jest  redukowana dzięki teleskopowemu systemowi L.S.P., który pochłania energię uderzenia już w początkowej fazie kolizji. Ponadto podczas uderzenia z tego kierunku jego impet przejmuje skorupa i zintegrowany zagłówek fotelika.
Sirona może być używana – ze specjalna osłoną – również przodem do kierunku jazdy, kiedy dziecko osiągnie wagę około 9 kg. Będzie to konieczne, kiedy dziecko będzie już za duże   lub kiedy pojawią się objawy choroby lokomocyjnej. Radzimy nie stosować tej opcji przed osiągnięciem przez dziecko wieku  15 m-cy.
Teraz więcej o osłonie stosowanej przy ustawieniu fotelika zgodnie z kierunkiem jazdy. Jest to zaawansowana technologicznie poduszka bezpieczeństwa, która  gwarantuje utrzymanie dziecka wewnątrz  fotelika nawet przy najbardziej ekstremalnych kolizjach. Posiada ona niezależne połączenie z fotelikiem, co powoduje ze nawet przy dachowaniu dziecko nie wyleci z fotelika. Jest to rozwiązanie nieco zbliżone do osłon stosowanych w fotelikach Kiddy.
Wadą tego rozwiązania jest niestety ograniczony zakres ruchów dziecka, zaletą znacząco podniesiony poziom bezpieczeństwa przy zderzeniu czołowym.
Inne cechy fotelika Sirona:

  • doskonałe wyniki w ADAC
  • zagłówek z regulacją wysokości 11 pozycji
  • regulacja położenia dziecka tyłem do kierunku jazdy jedną ręką – zakres 7 pozycji
  • regulacja położenia dziecka przodem do kierunku jazdy jedną ręką – zakres 5 pozycji
  • system magnesów przytrzymujący pasy podczas wkładania dziecka z fotela
  • regulowana noga stabilizująca
  • złącze isofix z regulacją długości

Producent, co prawda, podaje wagę początkową dziecka od 0 kg, ale w normie i-size podaje od 61 cm, czyli faktycznie od 3-4 miesiąca życia – jest to pewna niespójność danych. Tak czy owak, jest to jeden z najbezpieczniejszych fotelików na rynku

Sirona Plus
Model w wersji Plus różni się od fotelika podstawowego jedynie lepszej jakości wykończeniem materiału. Denimowa tapicerka Plusa jest przyjemniejszą w dotyku i lepiej absorbuje pot dziecka, pomimo iż wykonana jest poliestru, Jej zaletą jest również większa wytrzymałość na ścieranie.
Ceny o mniej więcej 200 zł wyższe od wersji podstawowej.

Cybex Sirona Modular M2 i-Size 3w1

Cybex Sirona Modular M2 i-Size 3w1

Sirona M2 Modular i-size czyli foteliki Cybex 3w1
System fotelików 3w1 łączy jedną, specjalnie zaprojektowaną, bazę isofix z dwoma fotelikami tzn.: zaraz po urodzeniu dziecka z nosidełkiem Cybex Aton M, a po 4-6 miesiącach  z Modular Sirona M2 i-Size. Efektem są doskonałe wyniki testów Adac.
Między innymi dzięki tej technologii Sirona w  rankingu fotelików jest od kilku już lat w absolutnej czołówce.
Fotelik można ustawiać przodem i tyłem do kierunku jazdy, baza posiada specjalną antyprzechyłową stopkę zwiększającą stabilność fotelika, system ochrony bocznej, a także regulację zagłówka oraz odchylenia siedziska. Montowany jest w samochodzie na bazie ze złączami isofix. Fotelik nie posiada funkcji obrotowej kiedy jest połączony z bazą.
Waga jest niestety duża – około 15 kg. Cena zestawu 3w1 z bazą i fotelikiem Aton M- około 2200 zł, sama Sirona Modular M2 kosztuje 950- 1100 zł.

Sirona Q-i- size i Sirona S-i-size

Te dwie wersje różnią się tylko linia kolorystyczną: Q-i-size to kolory Platinium, a Sirona S i-size kolory Gold.

Sirona S i-size 2018

Sirona S i-size 2018

Tutaj producent podaje początkowy wzrost dziecka jako 45 cm a końcowy jako 105 cm, czyli foteliki są możliwe do stosowania naprawdę od urodzenia dziecka, co oznacza, że nie jest potrzebne żadne dodatkowe nosidełko 0-13 kg.

Inna ważną modyfikacją jest  możliwość przewożenia dziecka zgodnie z kierunkiem jazdy tylko w pasach, a nie z osłoną tułowia. Wiemy z doświadczenia licznych użytkowników, że ma to spore znaczenie; w poprzednich modelach Sirony przy ustawieniu fotelika zgodnie z kierunkiem jazdy możliwa była tylko jazda z osłoną tułowia. Jest rozwiązanie optymalne dla młodszych dzieci, które ją bardziej tolerują, jednak starsze dzieci wola jazdę w pasach,  stąd ta innowacja jest korzystna i przemyślana.

Modele te posiadają nogę antyprzechyłową, czyli mogą  być używane w autach bez mocowania top tethetr, a jak wiadomo nie wszystkie samochody posiadaja te funkcje

  • Sirona Q i-Size – system przewożenia tyłem do kierunku jazdy Bezpieczne przewożenie tyłem do kierunku jazdy (od 45 cm do 105 cm wzrostu)
  • CYBEX Sirona Q i-Size spełnia wymogi europejskiego rozporządzenia ECE R- 129.

Od listopada 2018 producent wprowadził udoskonaloną wersję Sirony S model Sirona Z. W najbliższym czasie opiszemy ten model szczegółowo.

Konkurenci
Nado 03 i-Size, Concord Reverso, Ferrari Cosmo, Klipan Kiss, Romer/Britax Dualfix, Britax Swingfix, Maxi Cosi Axiss Fix, Maxi Cosi Milofix, Besafe iZi Combi X4

Dodaj Komentarz

Translator

Recenzje i komentarze klientów


css.php